نماینده مجلس از کندی کار تنها طرح مهر ماندگار فنوج انتقاد کرد

نماینده مجلس از کندی کار تنها طرح مهر ماندگار فنوج انتقاد کرد


نماینده مردم چند شهرستان جنوب سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کندی کار در اجرای تنها طرح مهر ماندگار شهر فنوج خواستار تعیین تکلیف این پروژه بهداشتی و درمانی شد.

ˈمحمدسعید اربابیˈ در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بخش فنوج به همت دولت نهم اخیرا به شهرستان ارتقا پیدا کرد و بزودی فرمانداری و ادارات مستقل آن راه اندازی می شوند، افزود: تکمیل هر چه سریعتر بیمارستان 10 تختخوابی در این شهرستان ضروری است.

وی با انتقاد از توقف کار این طرح درمانی اظهار داشت: ساخت بیمارستان فنوج به عنوان مصوبه سفر دوم ریاست جمهوری همزمان با بیمارستانهای شهرستانهای مهرستان و دلگان آغاز شد اما در حالیکه این طرح به دلیل کمبود اعتبار کند یا تعطیل است، دو بیمارستان دیگر در مرحله بهره برداری هستند.

وی گفت: ساخت مرکز خدمات درمان بستر 10 تختخوابی فنوج
در زمینی به مساحت سه هکتار و زیربنای دو هزار و 400 مترمربع از سال 1388 با اختصاص اعتبار 12 میلیارد ریال آغاز شد اما اکنون با گذشت 4 سال کمتر از 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فقط 3 میلیارد ریال اعتبار در آن هزینه شده است.

اربابی خاطرنشان کرد: فنوج با 45 هزار نفر جمعیت در140 کیلومتری مرکز شهرستان نیکشهر و 190 کیلومتری ایرانشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و صعب العبور بودن نیاز مبرم و ضروری به بیمارستان دارد. 

خبرنگار ایرنا در این رابطه نظر رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی زاهدان را جویا شد که وی در پاسخ گفت: بیمارستان فنوج همچنان در ردیف طرحهای مهر ماندگار قرار دارد اما متاسفانه پیمانکار بومی به سبب ناتوانی در اجرای طرح کار را رها کرده است که پس از طی مراحل قانونی از این فرد خلع پیمان شد.

دکتر ˈمنصور شکیباˈ افزود: این طرح مجددا به مناقصه گذاشته شد اما به علت نداشتن متقاضی اجرای طرح متوقف شده است.

وی اظهار داشت: طرح یادشده مشکل اعتباری ندارد و در صورت مشخص شدن پیمانکار عملیات ساخت آن بلافاصله ادامه خواهد یافت.

معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هشت طرح بهداشتی و درمانی در حوزه این دانشگاه جزء طرحهای مهر ماندگار است.

دکتر ˈاسحاق علی صابریˈ افزود: ساخت بیمارستان میرجاوه، بخش سوختگی بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، مرکز 10 تختخوابی شهرستان مهرستان، مرکز 10 تختخوابی گلمورتی، تجهیز مرکز 10 تختخوابی کنارک، تجهیز بیمارستان راسک و ساخت و تجهیز خوابگاه پسرانه زاهدان طرحهای مهر ماندگار این دانشگاه را تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: تاکنون عملیات تجهیز مرکز کنارک و بیمارستان راسک، ساخت و تجهیز بیمارستان نیکشهر و مهرستان انجام شده و بزودی به بهره برداری می رسند.

معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ساخت و تجهیز خوابگاه 500 نفره پسرانه دانشگاه علوم پزشکی در زاهدان نیز به اتمام رسید و اکنون در دست استفاده است.

وی ادامه داد: عملیات ساخت بخش سوختگی بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان در دست اتمام و بیمارستان میرجاوه با 20 درصد پیشرفت و مرکز 10 تختخوابی گلمورتی در حال ساخت است.
/ 0 نظر / 34 بازدید