۱۵ روستای شهرستان فنوج نیازمند خانه بهداشت است.

خانه بهداشت

به گزارش خبرگزاری فنوج من وتو از فنوج، جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با حضور فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و دیگر مسئولان در شهرستان فنوج برگزار شد.

فرماندار فنوج در این جلسه با تبریک هفته سلامت، اظهار داشت: دولت در طرح سلامت اقدامات شایسته و خوبی انجام داده و یک اقدام تحولی را در سال 93 در قالب بهداشت و درمان دیدیم آن هم کم کردن هزینه‌های درمان بیماران بود دولت اقدامات زیادی انجام داده و این اقدام یکی از برجسته‌ترین اقدمات دولت است.

ضیاءالحق هاشمزهی بیان کرد: از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خواسته می‌شود تا به طور جدی پیگیر درمان بستر فعلی شهرستان باشد زیرا این درمان بستر در صورت تکمیل پاسخگوی نیاز این شهرستان نیست لذا نسبت به تبدیل آن به یک بیمارستان 32 یا 64 تخت‌خوابی اقدام شود.

وی همچنین خواستار مواردی از قبیل، 15 روستای بزرگ قابلیت ساخت خانه بهداشت را دارند که بحث و بررسی لازم در این مورد صورت پذیرد، کمبود ماما و بهیار از ضرورت‌هاست باید این مشکل رفع شود و وضعیت درمان بستر هر چه زودتر تعیین تکلیف شود، شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر هم در این جلسه گفت: با اقدامات و تلاش‌های فراوان مرگ و میر مادران در منطقه کاهش یافته، از لحاظ تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی هم اقدامات خوبی انجام گرفته به طوری که طی 20 سال گذشته بی‌سابقه است.

ایرج ضاربان قول پیگیری موارد درخواستی فرماندار فنوج از جمله بیمارستان، ایجاد خانه بهداشت‌های جدید و رفع مشکل نیروی انسانی مراکز بهداشتی با اولویت نیروهای بومی و ماندگار را داد.

در پایان این کارگروه، از نیروهای نمونه مرکز بهداشت و خیرین بهداشت و سلامت توسط فرماندار فنوج و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ضاربان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

 
/ 0 نظر / 90 بازدید