13 خانواده ایثارگر شهرستان فنوج تجلیل شدند.

13 خانواده شهید و ایثارگر فنوج روز چهارشنبه در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان تازه تاسیس واقع در جنوب سیستان و بلوچستان تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ˈعبدالمجید امراˈ سرپرست فرمانداری فنوج در این جلسه اظهار داشت: خانواده شهدا حق زیادی به گردن ما دارند و افتخار ما این است که پیرو و خادم آنها باشیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نیکشهر نیز در این جلسه اظهار داشت: این شهرستان 91 شهید ، جانباز و آزاده تقدیم میهن کرده است که 13 نفر آنها از فنوج به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند.

ˈمهدی حدادیˈ گفت: همه مسوولان وظیفه دارند به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توجه و اهتمام داشته باشند.

همچنین سید محمد علی قریشی امام جمعه موقت فنوج در این مراسم گفت: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس شجاعانه و بدون هیچ چشم داشتی در جبهه ها حاضر شده و با نثار جان خود اجازه ندادند ذره ای از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.

امام جماعت مسجد الغدیر فنوج نیز با بیان اینکه شهدا همانند ستاره ها راه را به ما نشان می دهند، تاکید کرد: حمایت و پشتیبانی از ولایت یکی از مهمترین توصیه های شهدا به ما است پس توجه و دقت به این مهم باید مد نظر باشد.

حجت الاسلام ˈمحمد تقی عالم زادهˈ با بیان اینکه ترویج اهداف و آرمان امام و شهدا باید در مناسبت های مختلف در جامعه ترویج شود، ابراز داشت: شهدا هیچ نیازی به ما ندارند، این ما هستیم که به آنها نیاز داریم.

وی گفت: شهدا نیازی به تشکر و قدردانی ما ندارند اما ما نیازمند شهدا هستیم و هر چقدر مراسم شهدا زیباتر، عرفانی تر و عاطفی تر برگزار شود مردم از معنویات شهید و شهادت بهتر بهره مند می شوند.

در پایان این مراسم مسوولان فنوج با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

/ 0 نظر / 43 بازدید