تشکیل اتاق فکر در فرمانداری‌های سیستان و بلوچستان

کالوندی بیان کرد: هدف عمده از تشکیل اتاق‌های فکر، شناسایی نقاط ضعف و پرورش نقاط قوت و ظرفیت‌های اشتغال‌زایی با توجه به قابلیت‌های موجود در هریک از نقاط مختلف استان است.

وی گفت: قوت بخشیدن به ایده‌های بکر و سازنده در حوزه انرژی‌های نو به ویژه در شمال و جنوب استان که کم هم نیستند از جمله محوری‌ترین برنامه‌های اتاق‌های فکر در جای جای استان است.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه در شمال استان انرژی آفتاب و تابش بالای ۵۰ درجه را در فصل گرما داریم، می‌توان از آن در تولید انرژی دو برابر حد متوسط بهره‌برداری کرد هم‌چنین در جنوب استان بحث موج دریا می‌تواند بسترساز تولید انرژی به صورت مفید و مطلوب در خدمت واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه قرار گیرد.

کالوندی عنوان کرد: از آنجایی که یکی از مشکلات مهم و عدیده واحدهای تولیدی و صنعتی به عنوان یک چالش و تنگنای جدی همواره مد نظر بوده و هست و سبب رکود و نیمه تعطیلی آنها شده بنابراین بحث تأمین انرژی از مهم‌ترین موارد بوده که پس از هدفمندی یارانه‌ها، هزینه‌های سرسام‌آوری را متوجه این واحدها کرده است که تولید انرژی می‌تواند گره‌گشای این بخش تاثیرگذار اشتغال‌زا در استان باشد.

وی تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های بکر و دست نخورده انرژی‌های نو علاوه بر اینکه استان از مزایای آن بهره‌مند می‌شود سبب شده تا کشورهای همجوار نیز از خدمات کشورمان در این زمینه بهره ببرند.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی امروز نیازمند انرژی آن هم از نوع ارزان و پر بازده هستند که بتوانند هزینه‌های جاری و پرسنلی خود را ساماندهی کنند و این مهم از جمله محورهای تاثیرگذار بر رونق و پویایی اشتغال و اقتصاد در استان است.

 

تسنیم

/ 0 نظر / 39 بازدید