عاقبت شایعه کردن.

داستان جالبی که در مورد شایعه کردن در حین درس خواندن برایم پیش امد این را لازم دانستم تا این مطلب جالب را یادداشت کنم که امیدوارم برای خوانندگان جالب و از اَن استفاده کامل را ببرند تا بی خود و خود سرانه حرفی را که صحت ندارد بین مردم پخش نکنیم. و در این ماه پر فیض همه با هم عهد ببندیم که محیطی سالم و به دور از مشکلات داشته باشیم:

داستان:زنی شایعه ای را درباره همسایه اش مدام تکرار کرد.در عرض چند روز همه محل داستان را فهمیدند شخصی که داستان درباره او بود عمیقاً اَزرده و دلخور شد.

بعد زنی که اَن شایعه را پخش کرده بود متوجه شد که کاملاً اشتباه کرده او خیلی ناراحت شد و نزد خردمندی پیر رفت و پرسید برای جبران اشتباهش چه می تواند بکند.

پیر خردمند گفت: ((به فروشگاهی برو و مرغی بخر و اَن را بکش. سر راه که به خانه می اَیی پرهایش را بکن ویکی یکی در راه بریز))

زن اگر چه تعجب کرد اَنچه را به او گفته بودند انجام داد.

روز بعد مرد خردمند گفت: ((اکنون برو و همه پرهایی را که دیروز ریخته بودی جمع کن وبرای من بیاور.))

زن در همان مسیر به راه افتاد اما با نا امیدی دریافت که باد همه پرها را با خود برده پس از ساعت ها جستجو با تنها 3پر در دست بازگشت.

خردمند گفت:"می بینی؟ انداختن اَنها اسان است اما بازگرداندنشان غیر ممکن است.

پس دوستان شایعه نیز چنین است پراکندش کاری ندارد اما به محض اینکه چنین کردی دیگر نمی توانی کاملاً اَن را جبران کنی."

/ 4 نظر / 33 بازدید
سام

سلام خوبی وقت کردی یه سر هم به من بزن و نظرت رو راجب سایت کلا بگو مخصوصا در مورد قالب و سرعت باز شدن سایت مطالب رو هم ببین و نظر بده

همه با هم

سلام مطلب شما درسایت مرکزی استان سیستان و بلوچستان (همه با هم )با ذکر منبع درج شد . لینک مطلب شما: http://baham91.ir/vdcenz8z.jh8v7i9bbj.html درصورت به روز رسانی لینک مطالب خود را برای ما ارسال نمایید منتظر مطالب ارزشمند شما دوست عزیز هستیم هدیه سایت همه با هم به شما افسرمجازی آمد رمضان هست دعا را اثري دارد دل من شور و نواي دگري ما بنده عاصي و گنهكار توييم اي داور بخشنده بما كن نظري

حرف تو

سلام مطلب شما در سایت حرف تو منتشر شد لینک مطلب شما در سایت : http://harfeto.ir/?q=node/29493 منتظر حضور بعدی شماهستیم هدیه سایت حرف تو به شما دوست گرامی پيامبر اكرم(صلی الله عليه و آله): «مَهْدىُّ اُمَّتِى الَّذى يَمْلاَُ الاَْرْضَ قِسْطا وَ عَدْلاً كَما مُلِئَتْ جَوْرا وَ ظُلْما؛» «مهدى امت من كسى است كه هنگام پر شدن زمين از بيداد و ظلم، آن را پر از قسط و عدل خواهد كرد.» (كتاب سليم بن قيس، ص 429)

الهام

لینک شدی [گل] وبلاگ زیبایی بود[قلب]