دو نماینده مجلس کاهش تعرفه برق در جنوب سیستان و بلوچستان را خواهانند.

زاهدان - نمایندگان مردم شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی کاهش تعرفه برق را در این خطه گرمسیری جنوب شرق کشور خواستارند.

نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، فنوج و سرباز در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود پیگیریهای صورت گرفته هنوز وزارت نیرو با کاهش تعرفه خانگی برق در شهرهای گرمسیری فنوج، لاشار، آهوران و بنت موافقت نکرده است.

ˈمحمد سعید اربابیˈ افزود: در اغلب روزهای تابستان گرمای هوا در این شهرها بالای 48 درجه سانتی گراد است بر این اساس عدالت حکم می کند تعرفه برق خانگی این مناطق به سبب لزوم استفاده بیشتر از وسایل سرمازا همچون دیگر مناطق نظیر چابهار اعمال شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اکنون تعرفه برق در برخی شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان گرمسیری محاسبه می شود اما در همسایگی همین مناطق شهرهای دیگری به نرخ مناطق سردسیری باید هزینه برق مصرفی خود را بپردازند که عادلانه به نظر نمی رسد.

اربابی همچنین با اشاره به افت ولتا‍‍ژ برق در جنوب سیستان و بلوچستان تقویت شبکه با استقرار پستهای جدید را خواستار شد.

نماینده مردم شهرستانهای نیکشهر، چابهار، قصرقند و کنارک در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اهالی شهرستانهای نیکشهر و قصرقند درخواست دارند حداقل 10 ماه از سال تعرفه برق آنها مطابق مناطق گرمسیری محاسبه شود.

ˈمحمد یعقوب جدگالˈ افزود: در مذاکره و مکاتباتی که با وزیر نیرو صورت گرفت ایشان اظهار امیدواری کرد موضوع تغییر طرح تعرفه برق نیکشهر و قصرقند همانند چابهار و کنارک 9 تا 10 ماه در سال گرمسیری محاسبه شود.

این نماینده مجلس گفت: اگر چه هوای بنادر چابهار و کنارک شرجی است اما دمای آن در تمام فصول سال از نیکشهر و قصرقند کمتر و خنک تر است.

جدگال افزود: شهرستانهای نیکشهر و قصرقند علاوه بر گرمای بالای 40 درجه سانتی گراد در اغلب فصول سال شرجی نیز هستند و مطابق آمار هواشناسی حتی در برخی روزهای تابستان دمای 50 درجه نیز در این مناطق ثبت شده است.

/ 2 نظر / 28 بازدید
ندای ایرانشهر

سلام . طاعات و عبادات قبول باشد . بروزم با مطالب جدید . http://nedayeiranshahr.blogfa.com/ ندای ایرانشهر لینک کنید در بخش نظرات یاری کنید

داداشی

با سلام بعد از اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی مثل اینکه برخی از دستگاههای زیر بار این موضوع نمی روند از جمله این دستگاهها دانشگاه ولایت ایرانشهر است که رئیس آن عادت دارد از هر فرصتی جهت استخدام نزدیکان و همشهریان خود استفاده نماید ولی به اقای رضایی هشدارداده میشود برداشتن قدمی در جهت تضعیع حق قبول شدگان این آزمون تبعات چندان خوبی برای وی بدنبال نخواهد داشت البته راه ایشان باز است و انتخاب با خوداوست