پس از سالها انتظار بخش فنوج به شهرستان تبدیل شد.

پس از سالها انتظار بخش فنوج به شهرستان تبدیل شد

پایگاه اطلاع رسانی فنوج: نماینده حوزه انتخایبه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سایت نیکشهر اظهار داشت: بر اساس پیگیریها و تلاشهای مستمر مسوولان استانی و کشوری بخش فنوج از توابع شهرستان نیکشهر به شهرستان ارتقا پیدا کرد.

محمدسعید اربابی افزود در آینده ای نزدیک شاهد معرفی فرماندار و مسوولان اجرایی این شهرستان خواهیم بود.

وی گفت یکی از راههای بالا بردن شاخص های توسعه هر منطقه ارتقا است و مناطق دور افتاده سیستان و بلوچستان بدین ترتیب می توانند شاهد رشد و شکوفایی باشند.

 نارویی استاندار سیستان و بلوچستان نیز روز سه شنبه با سفر به بخش

فنوج به مردم فنوج وعده داد و گفت با پی گیری هایی صورت گرفته بزودی این بخش به شهرستان ارتقاء و زیر ساخت هایی عمرانی ، اقتصادی و بهداشتی آن بیش از گذشته توسعه خواهد یافت

سایت خبری نیکشهر این موفقیت بزرگ را به شهروندان فنوجی تبریک عرض می کند.

بخش فنوج 45 هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله 140 کیلومتری نیکشهر واقع شده است..

مصوبه هیات محترم وزیران در خصوص ارتقاء بخش فنوج به شهرستان

ارتقاء بخش فنوج به شهرستان و دهستان گتیج به بخش توسط هیات محترم وزیران موجی از شادی را در نقاط مختلف این منطقه بوجود آورد و با حضور محمد سعید اربابی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن این ارتقاء در مسجد جامع شهر فنوج بهمراه جمع کثیری از مسئولین شهرستان نیکشهر،امید در دلهای مردم وفادار فنوج در راستای توسعه همه جانبه و پایدار نمایان شده است.دفتر ارتباط مردمی نماینده مردم شریف شهرستانهای ایرانشهر،سرباز،دلگان،فنوج و بخشهای بنت،لاشار،آشار و آهوران این خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را به جمیع افراد،گروهها و اقشار شهرستان جدید فنوج تبریک عرض نموده و از تلاش تمامی سازمانها(هیات وزیران،دبیرخانه هیات دولت،وزارت کشور،اداره کل تقسیمات کشوری،معاونت سیاسی و اداره کل سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان،فرمانداری نیکشهر و اصحاب رسانه) و علی الخصوص شورای محترم اسلامی شهر فنوج در جهت همگرایی و همکاری با جناب آقای محمد سعید اربابی در تحقق این مهم صمیمانه تشکر مینماییم

مشکل کمبود آب شرب مردم بخش فنوج از طریق جلگه چاه هاشم در برطرف خواهد شد  

استاندار در سفر به بخش فنوج و در جمع مردم این بخش گفت: مشکل کمبود آب شرب مردم بخش فنوج از طریق آب از جلگه چاه هاشم در آینده ای نزدیک برطرف خواهد شد

آقای نارویی با اشاره به اینکه با پی گیری هایی صورت گرفته بزودی این بخش به شهرستان ارتقاء و زیر ساخت هایی عمرانی ، اقتصادی و بهداشتی آن بیش از گذشته توسعه خواهد یافت گفت: با اجرایی شدن انتقال آب به این بخش مشکل آب شرب 45 هزار نفر از ساکنین بخش فنوج رفع خواهد شد.

استاندار همچنین بر تسریع در اتمام زیر سازی و آسفالت جاده روستایی فنوج – محترم آباد ، که سیستان و بلوچستان را به شهرستان قلعه گنج استان کرمان وصل می کند تاکید کرد و خواستار شتاب بخشی به تخصیص اعتبار برای اتمام ساخت بیمارستان 10 تخت خوابی بخش فنوج شد .

آقای نارویی با اشاره به قابلیت هایی کشاورزی و معدنی بخش فنوج گفت: مشکل افت ولتاژ برق مردم روستاهای این بخش با راه اندازی پست 230 کیلو وات اسپکه رفع خواهد شد .

فرماندار نیک شهر هم در این بازدید با اشاره به قابلیتهای معدنی در این منطقه از جمله وجود معادن مس – تیتانیوم – کرومیت – منگنز خواستار توجه بیشتر و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این معادن شد .

صالحی افزود: تا کنون سرمایه گذاری های خوبی برای اکتشاف معدنی در بخش فنوج صورت گرفته است اما با توجه به پتانسیل بالای منطقه تلاش بیشتری را می طلبد.

وی احداث مرکز اورژانس بین راهی ، تمکمیل خانه بهداشت ، تخصیص اعتبار ویژه به شهرداری فنوج برای آسفالت معابر ، احداث طرحهای ورزشی و روستایی را از دیگر اولویت های این بخش عنوان کرد.

/ 0 نظر / 36 بازدید