تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام در شهرستان فنوج.

خبرگزاری تسنیم: سرپرست فرمانداری شهرستان فنوج گفت: از مدیران کل ادارات سیستان و بلوچستان خواسته می‌شود تا با استقرار هرچه سریع‌تر ادارات در شهرستان تازه تاسیس فنوج نسبت به تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام این منطقه همت گمارند.
نسخه قابل چاپ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان تازه تاسیس فنوج با حضور مسئولان شهرستان نیکشهر و فنوج در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

سرپرست فرمانداری فنوج در این جلسه با اشاره به پتانسیل‌های بخش کشاورزی شهرستان از مسئولان خواست تا خرید خرمای شهرستان را تضمین کنند.

عبدالمجید امرا با تقدیر از دولت‌های نهم و دهم از تلاش‌های انجام شده در استان اظهار کرد: خدمتگذاری دولت احمدی‌نژاد در استان سیستان و بلوچستان به ویژه جنوب استان نمود خدمتگزاری این دولت در محرومیت زدایی است.

وی با اشاره به خدمات رسانی بهتر به مردم شهرستان فنوج از مدیران کل ادارات استان درخواست کرد تا هرچه سریع‌تر نسبت به استقرار اداره و یا نمایندگی ادارات زیر مجموعه خود در شهرستان تازه تاسیس فنوج اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری فنوج در ادامه با تاکید بر ضرورت آبرسانی به روستاهایی که با کمبود آب مواجه هستند خواستار تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام در این شهرستان شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان نیز در ادامه جلسه گفت: اقدامات زیادی در زمینه بیابان زدایی و درختکاری در شهرستان فنوج انجام شده است.

سید رضا صمیمی افزود: درختکاری بیابان های شنی روستای رمش بخش کتیج، واگذاری زمین های کشاورزی و برخورداری کشاورزان از تسهیلات بانکی از جمله فعالیت‌های انجام شده این اداره در شهرستان فنوج است.

رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر هم گفت: شهرستان فنوج قابلیت کشت انواع محصولات گرمسیری و سردسیری در چهار فصل سال را دارد.

حبیب رئیسی افزود: خرما و مرکبات از جمله محصولات کشاورزی هستند که بهترین نوع آنها در این منطقه کاشت می‌شود.

وی گفت: خرمای شهرستان فنوج توسط اداره تعاون روستایی شهرستان نیکشهر خریداری می‌شود.

/ 0 نظر / 35 بازدید